(81) 473 13 35535 978 855info@rendor.pl+48 81 745 27 77

RENDOR – REGENERACJA PANEWEK POMPOWYCH polimerem RM 209 EIP PU o bardzo wysokiej odporności na udar i ścieranie.

25 czerwca 2018

RT-GP PYRO-TEX uszczelnienia bez demontażu urządzeń

20 listopada 2017

RT-GP PYRO-TEX  doskonale sprawdza  się na płaszczowo-rurowych wymiennikach ciepła np. regeneracja niskoprężna w chłodnicach spalin powietrza, elektrowniach oraz wszędzie tam gdzie kształt uszczelki nie jest typowy. Aplikacje przy ograniczonym demontażu urządzeń (np. bez wyjmowania szpilek, śrub skręcających kołnierze, czy bez konieczności całkowitego wyciągania wkładu rurowego z wymiennika).

RT-GP PYRO-TEX  w funkcji awaryjnego uszczelnienia.

 

WYKONANIE FUNDAMENTU ZASTĘPCZEGO

13 listopada 2017

Nasze materiały  już po 3 dniach mogą przenosić pełne obciążenia mechaniczne!  Osiągają  wartości wytrzymałościowe  pozwalające na wykorzystanie do napraw konstrukcyjnych w budownictwie przemysłowym , gdzie czas odgrywa kluczową rolę.  Doświadczenie, dynamiczny rozwój technologii oraz wiedza podparta badaniami na AGH w Katedrze GEOMECHANIKI, BUDOWNICTWA  I  GEOTECHNIKI   umożliwiają nam  polepszanie  oraz rozszerzanie  zastosowań użytkowych betonu żywicznego.

W przypadku tej konkretnej bardzo nietypowej  aplikacji wykonaliśmy tzw. „fundament zastępczy” chłodnicy kompresora. Prace polegały na wykonaniu nowego fundamentu pomiędzy dwoma istniejącymi  fundamentami  i dodatkowemu zakotwieniu uszkodzonego fundamentu do nowo wykonanej konstrukcji bazowej przeznaczonej do przeniesienia obciążeń dynamicznych podczas pracy.

REGENERACJA PRZEPUSTNICY ELASTOMEREM

13 listopada 2017

Doświadczenie i dostęp do  największej bazy profesjonalnych  kompozytów regeneracyjnych  umożliwia  nam  naprawy  zniszczonych  elementów i urządzeń wykonanych z gumy, tworzywa, stali i betonu.

REMONT OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

7 października 2017

Poniżej przedstawiamy krótki film z  jednej z naszych ostatnich aplikacji. Do remontu zastosowano  technologie polimerowe Resimac, konkretnie system  RP 501 Resichem CRSG.

 

 

 

ZABEZPIECZENIE CHEMOODPORNE i TERMOODPORNE ZWĘŻKI KOMINA SPALIN

28 lipca 2017

Na przełomie czerwca i lipca 2017 nasza firma wykonała zabezpieczenie powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej zwężki komina spalin dla jednej z elektrowni. Ze względu na wysoką temperaturę i agresywny charakter spalin oraz możliwości wykraplania się rozcieńczonych kwasów   w przypadku spadku  temperatury poniżej punktu rosy  do aplikacji zaproponowaliśmy materiał RP 512 Resichem UCEN 90, nowoczesny system epoksydowo-nowolakowy odporny termicznie do 170 st. C w warunkach pracy na sucho oraz do 90 st. C  w zanurzeniu.  Kompozyt polimerowy został nałożony w trzech warstwach za pomocą maszyny do natrysku bezpowietrznego  z oddzielnym podgrzewaniem bazy i utwardzacza  czyli  systemu  „hot airless spray”.

Centralne Laboratorium Urzędu Dozoru Technicznego -współczynniki obliczeniowe.

23 listopada 2015

LC -612-285/1248/15 z dnia 18.05.2015 

Posiadamy współczynniki obliczeniowe δm i δr  wg WUDT- UC-WO –O/19 oraz  „y” i „m”  wg ASME wyznaczone dla  RT-GP PYRO-TEX    (wysokoformowalnej taśmy grafitowo-metalowej do  samodzielnego  wykonywania wysokojakościowych uszczelek ) wyznaczone przez CENTRALNE LABORATORIUM  URZĘDU  DOZORU TECHNICZNEGO.
UDT        RT GP PYROTEX 2       szpula PYROTEX  Pyro-Tex Taśma 1Pyro Tex Taśma 2

Hot Airless Spray

23 listopada 2015
NATRYSK POLIURETANÓW, POLIMOCZNIKÓW , GĘSTYCH POWŁOK EPOKSYDOWYCH I INNYCH MATERIAŁÓW POLIMEROWYCH

Korzystając z wieloletnich doświadczeń w oparciu o specjalistyczny sprzęt oferujemy usługi w zakresie wykonywania powłok polimerowych do zabezpieczeń betonu i stali.

Wysokociśnieniowy agregat pompowy do natrysku bezpowietrznego tzw. „hot airless spray” ze zmiennym co 0,1 stosunkiem mieszania składników zapewnia w praktyce dozowanie każdych zadanych proporcji składników A i B. Dodatkowa funkcja podgrzewania składników umożliwia natrysk grubo powłokowych polimerów bez uprzedniego ich rozcieńczania w tym bardzo gęstych kompozytów i materiałów o bardzo krótkim czasie życia.

Przy natrysku bezpowietrznym, w odróżnieniu od natrysku pneumatycznego, nakładany materiał nie miesza się z powietrzem. Jest on podawany za pomocą oddzielnych pomp do bazy i utwardzacza ( max ciśnienie pracy 47 MPa) o bardzo wysokim przełożeniu ok. 68:1 sprężony ciśnieniem hydraulicznym. Przez specjalnie skonstruowane dysze następuje jego rozprężenie i atomizacja na pokrywanej powierzchni. Metoda ta zapewnia nakładanie materiałów grubo powłokowych i w konsekwencji trwałe i skuteczne zabezpieczenie:

  • zbiorników
  • rurociągów
  • tac i mis podzbiornikowych
  • konstrukcji stalowych w tym trudno dostępnych miejsc o skomplikowanym kształcie
  • budynków murowanych i lekkich konstrukcji stalowych
  • posadzek i parkingów
  • dachów

PYRO-TEX krok w przyszłość w uszczelnieniach przemysłowych!

23 listopada 2015

Mechaniczne uszczelnienia na szpuli !

Montaż uszczelek bez demontażu urządzeń !

Kompozyt grafitowy o strukturze tkanej

Aplikacja uszczelek o gabarytach większych od otworu montażowego!

Wysokojakościowe uszczelki na szpuli!

Patent na niezawodność! 

     LOGO SLADE  tasma_pyrotex_sciskanie   PyroTex wymiennik 1 3300G plyta_rp_gp_pyrotex PyroTEX RP PG Pyro Tex Taśma 2  PyroTex Taśma

W celu zapoznania się ze szczegółami zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej  produktom PYRO-TEX.

Niskopyłowa obróbka strumieniowo-ścierna

23 listopada 2015

oko 22 Zobacz szczegóły

© 2016 RENDOR
Strona Główna | Kontakt | Galeria
Stworzone przez ITCent